LG 27GP750-B 27” Ultragear FHD (1920 x 1080) IPS Gaming Monitor w/ 1ms Response Time & 240Hz Refresh Rate, NVIDIA G-SYNC Compatible with AMD FreeSync Premium, Thin Bezel, Tilt/Height/Pivot Adjustable
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Last updated on May 13, 2026 8:18 am
Category:
Loading
LG 27GP750-B 27” Ultragear FHD (1920 x 1080) IPS Gaming Monitor w/ 1ms Response Time & 240Hz Refresh Rate, NVIDIA G-SYNC Compatible with AMD FreeSync...
in stock
Amazon.com
Amazon price updated: May 13, 2026 8:18 am
Features
Part Number 27GP750-B
Model 27GP750-B
Warranty Limited: 1 Year Parts & Labor
Color Black
Release Date 2021-08-03T00:00:01Z
Size 27 inch
Specification: LG 27GP750-B 27” Ultragear FHD (1920 x 1080) IPS Gaming Monitor w/ 1ms Response Time & 240Hz Refresh Rate, NVIDIA G-SYNC Compatible with AMD FreeSync Premium, Thin Bezel, Tilt/Height/Pivot Adjustable
Part Number
Model
27GP750-B
Warranty
Limited: 1 Year Parts & Labor
color
Black
Release Date
2021-08-03T00:00:01Z
Size (inch)
There are no reviews yet.
Be the first to review “LG 27GP750-B 27” Ultragear FHD (1920 x 1080) IPS Gaming Monitor w/ 1ms Response Time & 240Hz Refresh Rate, NVIDIA G-SYNC Compatible with AMD FreeSync Premium, Thin Bezel, Tilt/Height/Pivot Adjustable”
Your email address will not be published. Required fields are marked *