ASUS TUF Gaming VG27VH1B 27” Curved Monitor, 1080P Full HD, 165Hz (Supports 144Hz), Extreme Low Motion Blur, Adaptive-sync, FreeSync Premium, 1ms, Eye Care, HDMI D-Sub, BLACK
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Last updated on May 12, 2026 8:12 pm
Category:
Loading
ASUS TUF Gaming VG27VH1B 27” Curved Monitor, 1080P Full HD, 165Hz (Supports 144Hz), Extreme Low Motion Blur, Adaptive-sync, FreeSync Premium, 1ms, Eye Care,...
in stock
Amazon.com
Amazon price updated: May 12, 2026 8:12 pm
Features
Part Number VG27VH1B
Model VG27VH1B
Warranty 3 years
Color BLACK
Release Date 2020-06-01T00:00:01Z
Specification: ASUS TUF Gaming VG27VH1B 27” Curved Monitor, 1080P Full HD, 165Hz (Supports 144Hz), Extreme Low Motion Blur, Adaptive-sync, FreeSync Premium, 1ms, Eye Care, HDMI D-Sub, BLACK
Part Number
Model
VG27VH1B
Warranty (years)
3
color
Black
There are no reviews yet.
Be the first to review “ASUS TUF Gaming VG27VH1B 27” Curved Monitor, 1080P Full HD, 165Hz (Supports 144Hz), Extreme Low Motion Blur, Adaptive-sync, FreeSync Premium, 1ms, Eye Care, HDMI D-Sub, BLACK”
Your email address will not be published. Required fields are marked *