ASUS TUF Gaming 32” 1440P Gaming Monitor (VG32AQL1A) – QHD (2560 x 1440), IPS, 170Hz, 1ms, Extreme Low Motion Blur Sync, FreeSync Premium, 99% DCI-P3, DisplayPort, HDMI, USB Hub, DisplayHDR 400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Last updated on May 11, 2026 1:33 pm
Category:
Loading
ASUS TUF Gaming 32” 1440P Gaming Monitor (VG32AQL1A) - QHD (2560 x 1440), IPS, 170Hz, 1ms, Extreme Low Motion Blur Sync, FreeSync Premium, 99% DCI-P3,...
Amazon.com
Features
Part Number VG32AQL1A
Model VG32AQL1A
Warranty 3 Year Warranty with ARR
Color BLACK
Release Date 2021-10-10T00:00:01Z
Size 16.8"x28.2"x2.1"
Specification: ASUS TUF Gaming 32” 1440P Gaming Monitor (VG32AQL1A) – QHD (2560 x 1440), IPS, 170Hz, 1ms, Extreme Low Motion Blur Sync, FreeSync Premium, 99% DCI-P3, DisplayPort, HDMI, USB Hub, DisplayHDR 400
Part Number
Model
VG32AQL1A
Warranty
3 Year Warranty with ARR
color
Black
Release Date
2021-10-10T00:00:01Z
Size
There are no reviews yet.
Be the first to review “ASUS TUF Gaming 32” 1440P Gaming Monitor (VG32AQL1A) – QHD (2560 x 1440), IPS, 170Hz, 1ms, Extreme Low Motion Blur Sync, FreeSync Premium, 99% DCI-P3, DisplayPort, HDMI, USB Hub, DisplayHDR 400”
Your email address will not be published. Required fields are marked *