TEAMGROUP Elite DDR3 16GB Kit (2 x 8GB) 1600MHz (PC3-12800) CL11 Unbuffered Non-ECC 1.5V UDIMM 240 Pin PC Computer Desktop Memory Module Ram Upgrade – TED316G1600C11DC01-16GB Kit (2 x 8GB)
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Last updated on May 11, 2026 6:12 pm
Category:
Loading
TEAMGROUP Elite DDR3 16GB Kit (2 x 8GB) 1600MHz (PC3-12800) CL11 Unbuffered Non-ECC 1.5V UDIMM 240 Pin PC Computer Desktop Memory Module Ram Upgrade -...
in stock
Amazon.com
Amazon price updated: May 11, 2026 6:12 pm
Features
Part Number TED316G1600C11DC01
Model TED316G1600C11DC01
Warranty Lifetime warranty
Color DDR3 1600MHz Dual-channel for Desktop
Size 16GB (8GBx2) -1600MHz
Specification: TEAMGROUP Elite DDR3 16GB Kit (2 x 8GB) 1600MHz (PC3-12800) CL11 Unbuffered Non-ECC 1.5V UDIMM 240 Pin PC Computer Desktop Memory Module Ram Upgrade – TED316G1600C11DC01-16GB Kit (2 x 8GB)
Part Number
Model
TED316G1600C11DC01
Warranty
Lifetime warranty
Color
DDR3 1600MHz Dual-channel for Desktop
Size
16GB (8GBx2) -1600MHz
There are no reviews yet.
Be the first to review “TEAMGROUP Elite DDR3 16GB Kit (2 x 8GB) 1600MHz (PC3-12800) CL11 Unbuffered Non-ECC 1.5V UDIMM 240 Pin PC Computer Desktop Memory Module Ram Upgrade – TED316G1600C11DC01-16GB Kit (2 x 8GB)”
Your email address will not be published. Required fields are marked *