SANSUI 27 Inch WQHD 2560 x 1440 IPS Gaming Monitor, 180Hz 1ms Computer Monitor, DP 1.2 x2 | HDMI 2.0 x2 | VESA Mount, 120% sRGB HDR Eye Care Metal Stand (ES-G27F2Q, DP Cable Included)
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Last updated on May 6, 2026 6:44 pm
Category:
Loading
SANSUI 27 Inch WQHD 2560 x 1440 IPS Gaming Monitor, 180Hz 1ms Computer Monitor, DP 1.2 x2 | HDMI 2.0 x2 | VESA Mount, 120% sRGB HDR Eye Care Metal Stand...
in stock
Amazon.com
Amazon price updated: May 6, 2026 6:44 pm
Features
Part Number ES-G27F2Q
Model ES-G27F2Q
Warranty 1 year manufacturer
Color Black
Size 27 inch WQHD/180Hz/IPS Gaming
  • - 27 inch WQHD 2560x1440 gaming monitor, fast refresh rate 180Hz Adaptive Sync technology for smooth gameplay
  • - Multiple Ports: HDMI 2.0 (up to 144Hz refresh rate) x2, DP 1.2 (up to 180Hz refresh rate) x2, one DP cable included, Audio Jack (no built-in speakers)
  • - VESA mount (100x100mm), Tilt adjustable -5Β°to 15Β°, 178Β°V/H Viewing Angle, CrossHair /Timer /RTS /FPS /RACING game assistant
  • - Warranty: SANSUI 27 inch QHD 180Hz gaming monitor supports money-back and free replacement warranty from order date within 30 days and lifetime technical support.
Specification: SANSUI 27 Inch WQHD 2560 x 1440 IPS Gaming Monitor, 180Hz 1ms Computer Monitor, DP 1.2 x2 | HDMI 2.0 x2 | VESA Mount, 120% sRGB HDR Eye Care Metal Stand (ES-G27F2Q, DP Cable Included)
Part Number
Model
ES-G27F2Q
Warranty
1 year manufacturer
color
Black
Size
27 inch WQHD/180Hz/IPS Gaming
There are no reviews yet.
Be the first to review “SANSUI 27 Inch WQHD 2560 x 1440 IPS Gaming Monitor, 180Hz 1ms Computer Monitor, DP 1.2 x2 | HDMI 2.0 x2 | VESA Mount, 120% sRGB HDR Eye Care Metal Stand (ES-G27F2Q, DP Cable Included)”
Your email address will not be published. Required fields are marked *